Haber

BAE, Suriye’ye deniz yoluyla 2.000 ton yardım malzemesi gönderdi

Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) Suriye’de depremden etkilenen bölgelere deniz yoluyla 2 bin 215 ton insani yardım gönderdiği bildirildi.

BAE resmi ajansı WAM’da yer alan haberde, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Cumhurbaşkanı Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan’ın “Yiğit Eylem Planı” kapsamında Türkiye ve Suriye’deki depremzedelere destek amacıyla 7 Şubat’ta verdiği talimat Süvari 2 Operasyonu”. Türkiye’ye bir yardım gemisi daha gönderildiği belirtildi.

Haberde, BAE Kızılayı’nın “Suriye halkının toparlanma süreci” için gönderdiği yardım gemisinin Lazkiye Limanı’na ulaştığı belirtilirken, gıda, inşaat malzemeleri ve diğer insani yardım malzemelerinden oluşan yardımın yapıldığı belirtildi. 2 bin 215 ton olarak gerçekleşti.

BAE, 12 Mart’ta 1000 ton ve 2 Nisan’da 2 bin 200 tonluk yardım malzemesi taşıyan 2 geminin Lazkiye Limanı’na ulaştığı bilgisini paylaştı.

BAE Savunma Bakanlığı, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Türkiye ve Suriye’ye 240 yardım uçağı gönderildiğini duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu