Haber

Meteoroloji dışarı çıkacaklar için 12 ili sarı kodla uyardı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son hava durumu raporuna göre ülkemizde parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın güneyi, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Edirne ve Tekirdağ çevreleri , özellikle yerel sağanaklar ve yağmur fırtınaları. Gök gürültülü sağanak yağışın geçeceği tahmin ediliyor.

TOZ TAŞINMASINA DİKKAT

Yağışların İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Orta Karadeniz’in iç kesimleri ile Adana, Mersin, Kırşehir, Kırıkkale, Yozgat, Bolu ve Tunceli çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. . Rüzgar: Doğu Akdeniz’in doğusu ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısında güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor. Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ve Güneydoğu Anadolu’da toz taşınması bekleniyor.

12 İL İÇİN SARI KOD UYARISI

Afyonkarahisar, Antalya, Aydın, Burdur, Denizli, Eskişehir, Isparta, İzmir, Kütahya, Manisa, Muğla ve Uşak için sarı kodlu uyarılar verildi. Yetkililer; Sel, yıldırım, ulaşımda aksama gibi aksiliklere karşı vatandaşları dikkatli ve tedbirli olmaya davet etti.

ozalp-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu