Yaşam

Nilsu Berfin Aktaş’ın eşi Serdar Sertçelik liderliğindeki suç örgütüne operasyon düzenlendi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü, Gelsin Hayat Bilir Bilir dizisinde canlandırdığı Gizem karakteriyle tanınan oyuncu Nilsu Berfin Aktaş’ın eşi Serdar Sertçelik’in yöneticiliğini yaptığı hata örgütüne baskın düzenledi.

Sabah gazetesinden Ömer Çetin’in haberine göre, t Sabah saatlerinde toplam 38 adrese eş zamanlı gerçekleştirilen baskınlarda 33 zanlı yakalanarak gözaltına alınırken, 2 zanlı da yurt dışına kaçtı. Yurt dışına kaçanlardan birinin örgütün yöneticisi Serdar Sertçelik olduğu belirlendi.

Ankara Organize Suçlar Şube Müdürlüğü, Ankara ilinde faaliyet gösteren suç örgütlerine yönelik yaptığı çalışmalarda, kalabalık gruplar halinde ele geçirmekte güçlük çektikleri eğlence mekanlarına giderek iş yeri sahiplerini sindirmeye çalışan suç örgütünü tespit etti. yerlere silahlı saldırılar düzenleyerek.

Suç örgütü üyelerinin, mekanlardaki vale ve güvenlik işlerine de el koyduğu, eğlence yerlerinde çalıştırdıkları belgesiz ve sigortasız kişiler aracılığıyla yılda 30 milyon lira haksız kazanç elde ettikleri belirlendi.

Vale olarak çalışan örgüt üyelerinin, eğlenceye araçlarıyla gelen müşterilerden vale adı altında para istedikleri, para vermek istemeyen müşterileri dövdükleri, kasadaki değerli eşya ve nakitleri çaldıkları belirlendi. Araçlar. İş yeri sahiplerinin mekanları örgüte devrettiği ve bu sayede çok sayıda cümbüşün suç örgütüne devredildiği ortaya çıktı.

YURTDIŞINDAN KAÇTI

Suç örgütünün mali kanadının önce sözleşmeli şirketler kurarak piyasaya güven vermeye çalıştığı, ardından karşılıksız çek düzenleyerek çok sayıda kişiyi dolandırdığı belirlendi.

Gel Hayat Biliyorsun dizisinde rol alan Nilsu Berfin Aktaş’ın eşi Serdar Sertçelik’in suç örgütünün yöneticisi olduğu ve ele geçirdiği yüklü miktarda parayla yurt dışına kaçtığı belirlendi. Market.

Fethi K. liderliğindeki, Serdar Sertçelik ve Kanber K. liderliğindeki valeler, fay örgütüne karşı 38 adres, 37 konut ve 1 iş yerine eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda 33 zanlı yakalanıp gözaltına alınırken, Serdar Sertçelik ve bir kişinin daha yurt dışına kaçtığı öğrenildi.

kozanajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu