Haber

Bolu ve Karabük’teki komandolardan depremzedelere destek

Bolu 2’nci Komando Tugay Komutanlığında görev yapan komandolar, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen vatandaşlar için hazırlanan yardım malzemelerinin bölgeye gönderilmesine destek veriyor.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Valilik tarafından başlatılan yardım kampanyası sürüyor.

Vatandaşların Çivril Mahallesi’ndeki AFAD deposuna getirdiği yardımlar komandolar tarafından araçlardan indirilerek depoya yerleştiriliyor.

Daha sonra tasnif edilen yardımcı malzemeler kutulara yerleştirilir. Komandolar tarafından araçlara yüklenen yardım kolileri depremzedelere ulaştırılmak üzere bölgeye gönderiliyor.

Bugüne kadar 274 bin 158 gıda kolisi, 955 bin 940 paket su, 1 milyon 231 bin 153 kilo odun, 8 bin 594 soba, 13 bin 879 çift bot, 38 bin 628 koli giysi, 11 bin torba su bulundu. Bolu’dan 351 araçla afet bölgelerine teslim edildi. 1.484 battaniye, 230 çadır ve 26 can konteynırı gönderildi.

Bolu’ya deprem bölgesinden 1546 afetzede geldi. Bunlardan 219’u otellerde, 96’sı resmi konukevlerinde, diğerleri ise yakınlarının yanında kalıyor.

Öte yandan Karabük Valiliği’nden yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığının deprem bölgesine görevlendirilen ekiplerle vatandaşların hizmetinde olduğu bildirildi.

Ayrıca Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekiplerinin, Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesine bağlı köylerde depremden etkilenen vatandaşlara psikososyal destek ve yardımların ulaştırılması amacıyla çalışmalarını sürdürdüğü kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu