Haber

CHP, Kayseri Ata’yı unutmadı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Büyük Cumhurbaşkanı Atatürk’ün vefatının 85. yıl dönümünde bir kez daha saygı, sevgi ve minnetle anıldı. Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurucusu ve 100 yılın en büyük lideri unvanını taşıyan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının üzerinden tam 85 yıl geçti ama ona olan saygı, sevgi ve minnet hiçbir zaman azalmadı. son yıllarda yaşanan siyasi gelgitler nedeniyle artış gösterdi.

CHP Kayseri İl Lideri Feyzullah Keskin, Ata’yı çeşitli anma etkinlikleriyle andıklarını belirterek, şöyle konuştu: “Partimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, sadece bir gün değil, her gün anılan bir insandır. Yaptığı çalışmalarla kısa sürede olgunlaşan ve Türk milletini ayağa kaldıran kurucu lider, sadece ülkemizde değil tüm dünya devletlerinde örnek olmuştur. Özellikle Ortadoğu ülkelerinde bir ‘idol’ haline geldi ve devrimleri 100 yıldır herkesin dilinde. Günümüzde siyasi iktidarların iniş çıkışları nedeniyle ona olan sevgi ve saygı daha da artmış ve bir sevgi seline dönüşmüştür. Bugünkü anma törenlerinde çeşitli bahanelerle bu güne gölge düşürenler olsa da bunlar ciddiye alınmadı, gökler ve yer Atatürk sevgisiyle inledi. 10 Kasım 1938’de vefat eden Cumhuriyetimizin kurucusunun “İki eserim var, birincisi Türkiye Cumhuriyeti, ikincisi Cumhuriyet Halk Fırkası” sözleri bizim için her zaman yol haritası olmuştur. “Bu yolda devam ediyor ve onun geride bıraktığı hedeflere ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Ülkemizi, şehrimizi, kendisinden ve destekçilerinden başkasını umursamayan mevcut iktidara gereken dersi vermek, mazlumları refah düzeyine ulaştırmak için daha çok çalışmalıdır. Kırgınlığı, kırgınlığı bir kenara bırakıp insanımızı daha doğrusu en iyi seviyeye getirmek için çaba göstereceğiz” dedi.

Günün anlam ve anlam günü olduğunu belirten CHP Kayseri İl Lideri Keskin, “Bugün özel bir gün, siyasete girmek doğru değil ama mesajımızı iletmek, milletimizin yanında olduğumuzu belirtmek boynumuzun borcudur” dedi. Bu birleştirici günlerde insanlar. Atamıza her zaman layık olabilmek için beş yerine birlikte çalışarak, Ulu Önderimizin hedefine ulaşmak, onun bize bıraktığı mirasa bir saygı duruşudur. Bu vesileyle Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal’i bir kez daha saygı, sevgi ve şükranla anıyor, teşkilatım ve yönetimlerim adına bu yolda kararlılıkla yürüyeceğimizi tüm Kayseri halkına duyuruyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu